http://isfahanauto.ir/sites/isfahanfair.ir/isfahanauto.ir/contents/pms_item/4755_itemText.htmlstring(3663) "

سیزدهمین نمایشگاه قطعات خودرو، مجموعه ها و صنایع وابسته با حضور نایب رییس اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل اصفهان و مسوول نمایشگاه های گروه ساپکو افتتاح شد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، نایب رییس اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل اصفهان در نشست خبری این نمایشگاه، گفت: قطعات خودرویی که در استان اصفهان تولید می شود، از بهترین و باکیفیت ترین محصولات هستند با این حال متاسفانه واردات قطعات به سفارش برخی شرکت های داخلی انجام می شود که تولیدات داخلی را تحت الشعاع قرار می دهد.

رضا آقاباباگلی افزود: دولت و دستگاه های نظارتی باید به واحدهای تولیدی که تولیدات آن ها کمترین برگشت و مرجوعی را دارند، امتیاز و رتبه خاص بدهند و تسهیلات ویژه ای در نظر بگیرند تا این واحدها تشویق شوند.

وی ادامه داد: شرکت های ما به بخش های امداد خودرو خود افتخار می کنند در حالی که خودرویی که در ده هزار کیلومتر اول معیوب می شود، از نظر کیفیت قطعات مشکلات جدی دارد و این باعث تاسف است.

نایب رییس اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل اصفهان، تاکید کرد: مهم ترین تاثیر برپایی این نمایشگاه ها، شفافیت سازی و آگاهی برای مردم است. چراکه در صورت آگاهی مردم از قیمت ها، مشخصات بسته بندی کالای مرغوب و دارای مجوز، کمتر به مشکلات پس از خرید برمی خورند.

وی مباحث مالیاتی، بیمه و تسهیلات بانکی را بزرگ ترین مشکلات تولیدکنندگان دانست و گفت: زمانی که یک تولیدکننده وارد میدان وام و تسهیلات بانکی می شود، به سختی از آن بیرون می آید.

آقا باباگلی، افزود: نمایشگاه علاوه بر این که به ارایه محصولات شرکت های توزیع می پردازند بیشترین تمرکز را بر ارایه کالاهای تولید داخلی دارد و این یک نقطه قوت بزرگ است که می تواند تولیدکنندگان را برای ماندن در مسیر خود یاری کنند.

وی گفت: مسوولان نیز با کاهش نرخ مالیات، سهم بیمه و جلوگیری از واردات بی رویه می توانند کمک شایانی در برطرف کردن موانع تولید داخلی و صنعتگران استان انجام دهند تا بحث تولید و اشتغال که دغدغه مهم فعلی کشور است و قرار است در سایه اقتصاد مقاومتی، محقق شود در کشور رونق گیرد.

 

"