You don't have javascript enabled. Good luck with that.

زمان باقی مانده تا شروع نمایشگاه

اجاره آنلاين غرفهثبت نام رايگان بازديدكنندگاننمايشگاه مجازيقوانين و مقررات اجرايي

چيني شدن صنعت خودرو ايران نتيجه مستقيم تحريم هاي بين المللي است

دو شنبه - 27 بهمن 1393 - ساعت 12:36

مدیر بازاریابی کرمان موتور در حاشیه برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان اظهار کرد: پرشدن بازار صنعت خودرو ایران از خودروها و محصولات چینی نتیجه مستقیم تحریم هاست نه واردات بی رویه.

مدیر بازاریابی کرمان موتور در حاشیه برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان اظهار کرد: پرشدن بازار صنعت خودرو ایران از خودروها و محصولات چینی نتیجه مستقیم تحریم هاست نه واردات بی رویه.

مصطفی جعفری افزود: در شرایط تحریم بین المللی خودروی بهتر با شرایط مناسب و متناسب با توان خرید ایرانی ها به کشور نمی آید.

وی تأکید کرد: در هیچ کجای دنیا صنعت خودروسازی هیچ کشوری بازار داخل خود را به راحتی واگذار نمی کند و در ایران نیز با رقابتی کردن تولید داخل می توان از این اتفاق ناگوار جلوگیری کرد. 

وی ادامه داد: 10 سال قبل نمونه هایی از شرکت های فیات، فولکس و رنو به ایران آمد اما از این سه اکنون تنها رنو باقی مانده که خودروهایش وارداتی است؛ بنابراین در بومی سازی تولیدات این شرکت های مطرح خودروسازی موفق نبوده ایم.

صدای واحدی از صنعت خودرو به گوش نمی رسد

جعفری خاطرنشان کرد: برای حل مسایل موجود در صنعت خودرو کشور که نمی توان آن را صنعتی پویا و موفق دانست لازم است فضای کسب و کار را تسهیل و بخشی از قوانین را شفاف سازی کرد و نیز قوانین دست و پاگیر را به کنار گذاشت.

وی افزود: همچنان در ایران متولی صنعت خودرو مشخص نیست و صدای واحدی از این صنعت به گوش نمی رسد.

این مدیر بازاریابی اختصاص بازار خودرو ایران به خودروهای وارداتی را تنها 10 درصد عنوان کرد و گفت: عملاً مردم استفاده زیادی از خودرو وارداتی نمی کنند و مشکل را باید در بخش های دیگر جست و جو کرد.

مدیریت زیرساخت نمایشگاه اصفهان بسیار حرفه ای است

وی درباره نمایشگاه های خودرو در کشور گفت: نمایشگاه خودرو مشهد و اصفهان به دلیل زمان مناسب برگزاری در شهریور و بهمن ماه که پیک کاری شرکت های فعال در این صنعت است، هرساله مورد استقبال قابل توجه قرار می گیرند.

وی گفت: شرکت برگزار کننده نمایشگاه های اصفهان زیرساخت و سایت خیلی خوب و مدیریت حرفه ای دارد و تقویم نمایشگاهی شرکت نمایشگاه های استان اصفهان گویای تجربه نمایشگاهی بالای این شرکت است.