اخبار و رويداد ها

  در نشست خبري نمايشگاه خودروي اصفهان چه گذشت؟ صحبت‌هاي تخصصي درباره بازار خودروهاي داخلي و خارجي در نمايشگاه اصفهان

در نشست خبري نمايشگاه خودروي اصفهان چه گذشت؟ صحبت‌هاي تخصصي درباره بازار خودروهاي داخلي و خارجي در نمايشگاه اصفهان

نشست خبری چهاردهمین نمایشگاه صنعت خودروی اصفهان در حالی برگزار شد که مسئولان، کارشناسان و صاحب‌نظران فعال در این عرصه پاسخگوی سوال خبرنگاران رسانه‌های گروهی شدند.
به گزارش اداره رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در این نشست خبری گفت: خودروسازان داخلی تلاش کرده‌اند هر سال کیفیت خودروهای خود را افزایش دهند اما نیاز است در کیفیت خودروهای تولیدی تجدیدنظر اساسی داشته باشیم چرا که در غیر این صورت خودروسازان خارجی جای تولیدکنندگان داخلی را می‌گیرند.
محمد مجیری با بیان اینکه نمی‌شود کیفیت خودرو داخلی را فدای بهانه اشتغال داخلی کرد، افزود: تعرفه‌هایی که برای خودروهای داخلی قرار دادند واقع بینانه نبود و موجب نارضایتی‌هایی شد؛ پیش از این‌که ثبت سفارش خودرو انجام شود، خودرو وارد گمرکات می‌شود و این مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
وی در پایان تاکید کرد: قیمت خودروها چه تولید داخل و چه خودروهای خارجی قیمت بالایی دارد و باید در نوع قیمت‌گذاری خودروها تجدید نظر اساسی صورت گیرد.
بازار آزاد و رقابتی، نیازمند صنعت خودرو
رئیس اتحادیه صنف خدمات فنی سبک شهرستان اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: اگر شاهد بازار آزاد و رقابتی در صنعت خودرو باشیم، خدمات پس از فروش آن نیز ارتقا پیدا می‌کند و نمایندگان نیز باید صدای مردم را بشنوند.
روح‌الله چلونگر خواستار توجه به سلیقه‌ مردمی در تولید خودروهای داخلی شد و افزود: نمایندگان باید صدای مردم را بشنوند؛ تا زمانی که رقیب وجود نداشته و بازار انحصاری باشد، قطعه سازان نیز کمتر به سمت بهبود و ارتقا حرکت می‌کنند.
وی با اشاره به شماره‌گذاری روزانه چند صد دستگاه خودرو در اصفهان، عنوان کرد: خدمات پس از فروش در اصفهان سرآمد تمام استان‌های کشور است و بالاترین رضایتمندی از خدمات پس از فروش در کشور نیز متعلق به استان اصفهان است.
رئیس اتحادیه صنف خدمات فنی سبک شهرستان اصفهان به شهروندان اطمینان داد در بخش نمایندگی خودروسازها قطعات تقلبی را مشاهده نخواهند کرد.
افزایش کیفیت، اولویت شرکت‌های خودروساز باشد
عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: از صنایع خودروساز داخلی تقاضا دارم همان‌طور که به سود خود توجه دارند به دنبال پیگیری اهداف والای خود باشند چرا که اگر اهداف اقتصادی با اهداف انسانی، همسو شود به رضایت مشتریان منجر می‌شود.
پورمحمد شریعتی‌نیا ادامه داد: بخشی از آلودگی‌های صوتی و آلودگی هوای اصفهان به فرهنگ عمومی برمی‌گردد و با توجه به پیشینه تاریخی مردم اصفهان، امیدواریم مردم این موارد را رعایت کنند.
وی با تاکید بر اینکه خودروسازان در مسیری حرکت کنند که به ارتقای فضای عمومی جامعه منجر شود، تاکید کرد: درست است که تعرفه‌های موجود واردات خودروهای خارجی به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی وضع شده اما بهتر است تمامی صنایع داخلی خودروساز، برای کاستن هزینه‌های جاری و قیمت تمام شده خودرو تلاش کنند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر